Geri Dön
Maximus Nutrition L-Carnitine 20 Ampul
          
 
 
 
Aroma :
Şeftali
Adet :
Seçenekler :
100,00 TL
Taksit Seçenekleri
Son kullanma tarihi
12.12.2018
Havale İle
95,00 TL
Stokta
Yok
 

Maximus Nutrition L-Carnitine 20 Ampul Özellikleri

Servis Sayısı: 20
Servis Miktarı: 1 Ampul (25 mL)
Spor: Crossfit - Fitness - Vücut Geliştirme
İçerik Tipi: Shot
Hedef: Fit Olmak - Diyet - Fit Olmak - Yağ Yakmak
Seviye: Yeni Başlayanlar - Orta Seviye - İleri Seviye
Antrenman Türü: Antrenman Öncesi - Antrenman Sonrası
 

Maximus Nutrition L-Carnitine 20 Ampul Kullanımı

Başlangıç Seviyesi
 
Antrenmandandan 20 dk önce 1 ampul şeklinde tüketebilirsiniz.
Orta Seviye
 
Antrenmandandan 20 dk önce 1 ampul şeklinde tüketebilirsiniz.
İleri Seviye
 
Antrenmandandan 20 dk önce 1 ampul şeklinde tüketebilirsiniz.
 

Maximus Nutrition L-Carnitine 20 Ampul İçeriği

 
1000 ml
 
 
Servis Miktarı : 1 Ölçek (30 ml)
Servis Sayısı : 20
 
% Günlük Değer*
  3300 mg
**
L-Karnitin
  100 mg
**
Taurine
  100 mg
**
Vitamin C
  
 
 
 
** Günlük değerler saptanamamıştır.
 

Maximus Nutrition L-Carnitine 20 Ampul Açıklama

Aromalı
3300 MG L-Carnitine içeriği
 
L Karnitin nedir?
 
L- Carnitine, vücudumuza giren besinlerin enerjiye çevrilmesinde önemli rol oynayan bir besin maddesidir. Esas olarak yağ asitlerinin enerjiye dönüştürülmesinde görev alan esansiyel bir elementtir. En önemli görevi; hücre içinde yağ asitlerini mitokondiriye taşıyarak kalp ve iskelet kasları için gerekli olan enerjinin sağlanmasında yardımcı olmaktır. 

L-Carnitine vücutta oynadığı rol dolayısıyla vitaminlere benzetilse de vücudumuzda da düşük miktarda üretilebildiği için vitaminler sınıfında yer almamaktadır. L-Carnitine içinde bir asit ve bir amino grubu bulunduran doğal bir aminoasit sayılabilir. Ama protein sentezlemede rolü olmadığından aminoasit denmez. L-Carnitin lerin görevi yağ taneciklerini kas hücresi zarından kolayca geçirerek yağın yandığı ve enerjiye dönüştüğü hücre enerji santraline taşımaktır. L-Carnitine yağın yakılmak üzere mitokondri denilen fabrika benzeri yapıya atılmasını sağlar ve yağlar bu fabrika benzeri yapıda yakılırlar. 

L-Carnitine 1905 yılında iki Rus bilim adamı (Gulewitcsh ve Krimberg) tarafından kas dokudan izole edilen bir bileşik olarak keşfedilmiştir ve bu keşiften sonra, latince et anlamına gelen "carnis" ismi verilmiştir. 1927 yılında L’carnitinein kimyasal yapısı onaylanmıştır. 1935 yılında, Leipzig Üniversitesi’nden Prof. Dr. Strack L’carnitine hakkında ilk makaleyi yayımlamış ve yıllarca süren L’carnitinein fizyolojik fonksiyonları ile ilgili araştırmaların temelini oluşturmuştur. 
 

Ürün Yorumları


Başlık :
Yorum :
Puan :
Bu ürüne hiç yorum yapılmamıştır.

SKOR KARTI
Genel
80/100
Etki Tat Fiyat Puan

78

80

82

81

 
Bunları İçermez
 
ASPARTAM
DOMUZ KATKI MADDESİ
GDO
HAYVANSAL GIDA
KORUYUCU MADDE
GLUTEN
RENKLENDİRİCİ BOYA
LAKTOZ
 
 
Benzer Ürünler
 
 
Bu ürünü alanlar bunları da aldı
 
Provitamin © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.
İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzeninin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlı olup, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve diğer patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemize bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.